Kako napraviti zamku za kune?
Pavel Frček

: Pavel Frček

26.07.2024

Kako napraviti zamku za kune?

Kune su vrlo često nepoželjni gosti u štalama, gradilištima, ali i automobilima. To su pametne životinje koje su uz to i brze, pa ih jako teško možemo uhvatiti. Ako vas posjet kune brine i ne želite se koristiti drastičnijim metodama, možete sami napraviti zamku za kune. Dođite i pogledajte s nama kako napraviti tako učinkovitu zamku.

Što će vam trebati?

Prvo, pogledajmo potrebne materijale. Pripremiti:
  • drvena daska
  • plastificirana mreža za ogradu
  • žičana mreža s malim okcima
  • šarke za vrata
  • škare i žica
  • čekić i čavli
  • mamac

Proizvodnja zamki za kune

Prvo ćemo pripremiti drvenu dasku koja će poslužiti kao osnova zamke za kune. Ako želite da površina bude glatka, možete je brusiti.

Zatim pripremamo zidove zamke. Za to ćemo koristiti mrežicu od koje ćemo pripremiti četiri komada. One bi trebale biti visoke i dovoljno dugačke da pokriju sve strane ploče. Mrežu čekićem i čavlima pričvrstimo na rubove daske tako da se napravi zatvoren prostor.

Sada dolazi žičana mreža kojom će se napraviti ulazni otvor tako da bude jednosmjerna kapija. Otvor mora biti dovoljno velik da se kuna može popeti unutra. Ali ne samo to, potrebno je stvoriti povratni mehanizam koji sprječava njegov bijeg. Evo kako ovo pokrenuti. Neka žičana mreža labavo visi preko otvora kako bi se stvorila zavjesa. Podiže se pri ulasku, ali se zatvara nakon prolaska. U sljedećem koraku počet ćemo pričvršćivati ​​šarke vrata na drugu stranu sifona. Šarke će služiti kao mehanizam za zatvaranje. Pričvrstimo ih na drvenu dasku i na mrežicu koja će služiti kao vrata. Vrata moraju biti dovoljno teška da se sama zatvore.

Na kraju preostaje smjestiti mamac straga. Preporučujemo da koristite nešto jako aromatično, poput sirovog mesa ili jaja.

Redovito provjeravajte zamku kako bi životinju nakon hvatanja što prije pustili u prirodu. Uvijek se otpustite daleko od svog doma. Kune se vrlo rado vraćaju, da se ne vrate.

Napraviti zamku za kune nije teško, ali morate biti strpljivi i oprezni. Zahvaljujući ovoj metodi problem kuna može se uspješno riješiti bez pribjegavanja drastičnim i kemijskim metodama. Ako "uradi sam" nije tvoja vještina i apsolutno moraš riješiti utakmicu s kunom što je brže moguće, pogledaj našu široku ponudu šarki.

Mora li konj nositi potkove?

25.10.2024

Mora li konj nositi potkove?

Sastavnim dijelom konjske opreme smatraju se potkove čija uporaba seže još u antičko doba. I premda se od davnina povezuju s redovitom njegom papaka i njihovom zaštitom, posljednjih se desetljeća sve više razvija rasprava o nužnosti njihove uporabe. više. Dakle, što je s različitim vrstama potkova?

Kako pravilno skladištiti stočnu hranu?

22.10.2024

Kako pravilno skladištiti stočnu hranu?

Pravilno skladištenje žitarica i druge krmiva ključno je za održavanje njihove hranjive vrijednosti i sigurnosti. Ako je neispravno pohranjen, može postati nevažeći, što može i biti negativne učinke na zdravlje životinja. U ovom članku ćemo pogledati razloge zašto je to važno pravilno skladištiti hranu kao hranu za kokoši i kako to učiniti.

Vitamini za perad

18.10.2024

Vitamini za perad

Kod uzgoja peradi dobro je zapamtiti da ako želimo postići maksimalnu produktivnost, naša perad mora biti dobro uhranjena, zdrava i sretna. Naravno, većina uzgajivača svojim kokošima, patkama, guskama ili drugim predstavnicima domaće peradi dajemo uravnoteženu ishranu, puno kretanja na svježem zraku i kvalitetnu, redovito održavanu i čišćenu opremu za uzgoj, ali ako se doista želimo potruditi , također je preporučljivo razmišljati o redovitom dodavanju visokokvalitetnih materiala i minerala za kokoši nesilice.  Pročitajte naš članak u kojem ćemo vam reći kako pilićima dodati kalcij ili druge vitamine koje ne smijete zaboraviti.

NAGRADNA IGRA: Prijavite se na novosti

i možete dobit dopunsku hranu ACIDOMID.