Čišćenje i dezinfekcija kokošinjca

: Juraj Korim

22.02.2024

Čišćenje i dezinfekcija kokošinjca

Kao što čistimo svoj dom, moramo se pobrinuti i za kokoši. To će spriječiti razvoj parazita koji bi mogli napasti kokošinjac i stvoriti idealno okruženje za kokoši. Nemojte podcjenjivati ​​čišćenje ili dezinfekciju, rezultati će se sigurno odraziti na nesivost jaja, a posebno na zdravlje kokoši.


Koliko često čistiti kokošinjac?

Kompletno čišćenje i dezinfekciju kokošinjca treba provesti najmanje dva puta godišnje. I upravo sada, tijekom priprema kokošinjca za novu sezonu, vrijeme je da se bacimo na posao. Jednom tjedno trebalo bi zatim obaviti manje čišćenje kokošinjca, što uključuje čišćenje nastambi za kokoši, čišćenje steljei, naravno, treba staviti i novu stelju. Ne zaboravite ni onu u gnijezdu za nesilicu. Očistite pojilice svaki put kad promijenite vodu, hranilice su dovoljne ako su vidno prljave, idealno barem jednom tjedno.


Dezinfekcija kokošinjca

Kao što je već napisano, dezinfekciju treba provoditi dva puta godišnje, ali i svaki put kada započnemo uzgoj novih kokoši. Kako se takva dezinfekcija odvija i čime se može dezinficirati kokošinjac?


Prvo iz kokošinjca izvadite sve moguće i dobro ga očistite od paučine i prašine. Kao dezinfekcijsko sredstvo koristiti Savo ili dezinficijens za površine i površine namijenjene čišćenju nastambi za životinje. Alternativno, kokošinjac možete pobijeliti vapnom. Pomiješajte kalcijev hidroksid s bijelom bojom u omjeru 2:1, zatim kistom nanesite na zidove i pričekajte da se potpuno osuši. Ponovite postupak za veći učinak. Za zaštitu od gnida možete koristiti ciljani proizvod Čmelíkostop koji djeluje preventivno, ali i ubija gnjide u već napadnutom okruženju.


Ne zaboravite dezinficirati predmete kao što su pojilice, hranilice i gnijezda. Nakon dezinfekcije isperite vrućom vodom i ostavite da se osuši na suncu ili dobro osušite.


Gotovo!

I to je sve. Ne zaboravite da tijekom dezinfekcije vaše kokoši trebaju biti na sigurnoj udaljenosti kako biste izbjegli ozljede. Kad ih tada pustite u sjajni kokošinjac, bit će presretne.

Kako se riješiti miševa u kući?

30.04.2024

Kako se riješiti miševa u kući?

Miševi u kući mogu biti velika smetnja. Ne samo da su brzi, već su i lukavi. Dakle, ne plaćaju ništa. Ako ste primijetili njihovu prisutnost, važno je brzo djelovati kako biste spriječili širenje i druge neugodnosti. Dođite i pogledajte s nama kako istjerati miša iz kuće.

Kako imati zdravu dlaku kod psa

29.04.2024

Kako imati zdravu dlaku kod psa

Dlaka psa nema samo estetsku funkciju, već je odraz cjelokupnog zdravlja i dobrobiti. Ako želite da dlaka vašeg psa bude zdrava i sjajna, morate je pravilno njegovati. To ne uključuje samo četkanje, već prije svega hranjivu prehranu. Uostalom, sve što pas pojede odmah se odražava na njegovoj koži i dlaci. Pravilnom njegom možete spriječiti kožne bolesti i gubitak dlake kod vašeg psa. Dlaka će tada izgledati kao nešto iz časopisa.

Koliko dugo živi patuljasti kunić?

23.04.2024

Koliko dugo živi patuljasti kunić?

Omiljeni pratilac mnogih ljudi, mali zec ima mnogo toga za ponuditi svojim vlasnicima. Njegova prijateljska narav, simpatičan izgled i relativno laka njega privlače mnogo ljudi koji žele malog ljubimca. Jedno od često postavljanih pitanja je koliko dugo živi patuljasti kunić. Dakle, koliko dugo ova slatka stvorenja obično žive?

NAGRADNA IGRA: Prijavite se na novosti

i možete dobit dopunsku hranu ACIDOMID.