Kako se riješiti miševa u kući?
Pavel Frček

: Pavel Frček

30.04.2024

Kako se riješiti miševa u kući?

Miševi u kući mogu biti velika smetnja. Ne samo da su brzi, već su i lukavi. Dakle, ne plaćaju ništa. Ako ste primijetili njihovu prisutnost, važno je brzo djelovati kako biste spriječili širenje i druge neugodnosti. Dođite i pogledajte s nama kako istjerati miša iz kuće.

Kako da znam da imam miša u kući?

Vjerujte nam, sigurno ćete primijetiti njihovu prisutnost. Onog trenutka kada po kući počnete nalaziti izgrizenu hranu, žice i izmet, gotovo je sigurno. Postupno ćete čuti i njihovo zviždanje, grebanje i samo kretanje.

Zatvaranje pristupa

Prije svega, važno je spriječiti dalji ulazak miševa u kuću. Provjerite i najmanje pukotine u zidovima, rupe i otvore oko vrata i prozora. Zatim spriječite daljnji pristup brtvljenjem otvora prikladnim materijalom kao što je beton, kit ili žbuka.

Čistoća je temelj

Miševe privlači hrana, smeće, nered, stoga održavajte kuću čistom. Ne ostavljajte hranu otvorenu, najbolje ju je čuvati u posudama koje se zatvaraju, također očistite mrvice i ostatke hrane koji bi mogli biti privlačni.

Prirodni repelenti

A što miševi mrze? Možete isprobati mnoge bakine savjete za domaću zamku za miševe. Oni uglavnom ciljaju na njihov njuh. Pokušajte po kući staviti lišće kamilice, češnjaka ili oraha. Nadalje, primjerice, ulje paprene metvice poznato je po svom repelentnom učinku. Dovoljno je namočiti pamučnu krpu i staviti je na mjesta gdje se miševi često zadržavaju. Možete se osloniti i na prirodne predatore. Najlakši način je nabaviti mačku kojoj je lov na miševe prirodan. Osim toga, sam miris naših ljubimaca djeluje repelentno. Na mišu će izrasti i vjetruša, mišar ili sova.

Ultrazvučni tjerač miševa

Kao i kod kuna, i kod miševa vrijede ultrazvučni signali koji su glodavcima vrlo neugodni. Ultrazvučno plašilo može mijenjati frekvencije, tako da nema rizika da će se glodavac nakon nekog vremena naviknuti na ovaj zvuk. Ovaj uređaj je potpuno siguran za ljudsko uho.

Mišolovke

Zamke su klasično rješenje. Ovo je učinkovita i sigurna metoda za hvatanje miševa. Postoje različite vrste, uključujući klasične, elektroničke ili kućne. Što je s mišolovkom? Ključ uspjeha je, naravno, odgovarajući mamac za miševe. Možete probati komad sira, orahe, kruh ili neko drugo pecivo, kekse ili slaninu. Prije su se naširoko koristile i ljepljive zamke za miševe. Međutim, zabranjene su zbog svoje krutosti. Ljepljiva mišolovka ubijala je na posebno mučan način, a često su joj u ruke padale i druge životinje.

Stručna pomoć

U slučaju neuspješnih pokušaja zbrinjavanja ili ozbiljne prenapučenosti miševa, razmislite o pomoći stručnjaka. Ovi stručnjaci imaju dovoljno znanja i posebnih metoda da vam pruže učinkovito rješenje.

Dugotrajna prevencija protiv miševa

Nakon uspješnog uklanjanja miševa, važno je poduzeti mjere dugoročne prevencije. Redovito provjeravajte ima li u domu drugog miša, održavajte ga čistim i urednim kako biste smanjili rizik od povratka.

Miševi u kući su neugodan problem s kojim se možete boriti jako dugo. Oni su pametni, pa neke zamke možda neće uspjeti. Stoga isprobajte nekoliko opcija i vjerujte da se vaš miš neće dugo sakrivati.

Kako suzbiti insekte kod domaćih životinja u staji

16.05.2024

Kako suzbiti insekte kod domaćih životinja u staji

Insekti, a najčešće i muhe u staji mogu biti veliki neprijatelji ukućanima i njihovim životinjama. Ako se ne počnete učinkovito boriti protiv insekata, postoji opasnost od zdravstvenih problema, poput širenja opasnih bolesti i ekonomskih gubitaka. Iako se insekata nikada nećete zauvijek riješiti, postoji niz načina da uspješno otklonite ovaj problem i spriječite prekomjernu populaciju. Evo nekoliko korisnih savjeta o tome kako kontrolirati insekte u staji.

Koje su najčešće bolesti koje pogađaju kokoši?

15.05.2024

Koje su najčešće bolesti koje pogađaju kokoši?

Nažalost, kao i svaka životinja, kokoši su osjetljive na razne bolesti. Bolesne kokoši obično je lako prepoznati. Najčešći simptomi bolesti kokoši su umor, apatija, nedostatak apetita i smanjena proizvodnja jaja. U većini slučajeva slijedi iznenadna smrt kokoši. Pogledajte s nama kokoši i njihove najčešće bolesti te kako ih učinkovito spriječiti.

Što mačka ne može jesti?

14.05.2024

Što mačka ne može jesti?

Kao vlasnici mačaka, mi svojim dlakavcima pružamo najbolju njegu. Ponekad im možda želimo toliko udovoljiti da ih na kraju povrijedimo. Nije sve što je nama ukusno prikladno i za naše mačje prijatelje. Neke su namirnice i tvari neprikladne ili čak otrovne za mačke. Što je otrovno za mačke?

NAGRADNA IGRA: Prijavite se na novosti

i možete dobit dopunsku hranu ACIDOMID.