Kako izolirati kokošinjac
Zima je pred vratima i kao što pripremamo kuću za hladno vrijeme, potrebno je pripremiti i kuću za kokoši. Potrebno im je dovoljno topline da bi bili zdrave, pa je potrebno izolirati kokošinjac. U sljedećem članku ćemo vam pokazati kako to učiniti.
Kada je potrebno izolirati kokošinjac?
Izolacija svakako ne smije nedostajati ako se kokoši nalaze u području gdje su jaki mrazevi česti. Ne bismo trebali izbjegavati čak ni ako očekujemo redovno leganje jaja. Za kokoši je najprikladnija temperatura za nesenje oko 20 °C. Pritom kokoši neće morati trošiti energiju samo da se ugriju.Još jedan neosporan razlog zašto treba razmišljati o izolaciji kokošinjca je zaštita od prehlada i drugih bolesti.
Koji izolator koristiti?
Postoji nekoliko načina za izolaciju kokošinjca. Prije same izrade dobro razmislite koji ćete izolator za to koristiti. Vjerojatno prvi materijal koji vam pada na pamet je polistiren u obliku ploča. Nije ni čudo, to je najjeftiniji i najučinkovitiji izolator, s kojim je također lako raditi.
Druga mogućnost je korištenje staklene vune, koja je skuplja, ali dobro funkcionira. U kokošinjcu traje dugi niz godina i ima izvrsna svojstva poput paropropusnosti ili nezapaljivosti te je također idealan izolator. Međutim, želite li kokošinjac održati u čisto prirodnom stilu, možete upotrijebiti slamu, koja je također odličan pomoćnik.
Postupak
Proces kako izolirati kokošinjac može obaviti svaki umjereno vješt majstor. Nakon odabira idealnog izolatora, preostaje vam samo prionuti na posao. Prvo izmjerimo kokošinjac kako bismo znali koliko će nam materijala trebati. Nakon toga ćemo krenuti sa samim polaganjem izolacije. Počet ćemo od krova i postupno prelaziti na pod. Da, i ovdje je potrebno izolirati, kako bi kokoši imale tople noge. Najlakši način je napraviti dupli drveni zid u koji ćete umetnuti izolaciju. Kod polistirena ili staklene vune moguće je zidove najprije obložiti izolacijom, a zatim obložiti drvenim pločama ili daskama. Prekrivanje izolacije drugim slojem je neophodno, jer je važno da kokoši ne kljucaju materijal.
Pazite na vlagu!
Iznad svega, kod izoliranih kokošinjaca ne zaboravite na redovito prozračivanje kako se vlaga ne bi zadržavala u kokošinjcu.
Pa što mislite?
Je li naš postupak izolacije kokošinjca težak? Čvrsto vjerujemo da nije. , Dakle, na posao! Vaše će kokoši biti pravilno nagrađene redovnim leglom. I isplati se!
A ako ne želite sve sami, možete kupiti kokošinjac koji je izoliran već u proizvodnji. Nudimo ga.
19.11.2024
Kako pripremiti kuniće za zimu?
Iako su kunići relativno izdržljive životinje, zima donosi određene izazove kako za kuniće tako i za nas, njihove uzgajivače. Kako bi zimu preživjeli u dobrom zdravlju i blagostanju, potrebno im je pripremiti prikladnu okolinu i izbjegavati stvari koje kunićima smetaju. U današnjem članku pogledat ćemo kako njegovati kunića i kako bi trebala izgledati takva priprema za zimu ili njega po hladnom vremenu.
15.11.2024
Može li pas imati kosti?
Vjerojatno ste čuli da psi ne bi trebali jesti kosti. S druge strane, neki ljudi vjeruju da kosti nisu štetne za pse. Istina je negdje u sredini, pa pogledajmo zajedno koje su kosti sigurne za konzumaciju pasa.
13.11.2024
Kako zaštititi pseće šape zimi?
Zimske radosti ne vole samo djeca, već i naši četveronožni prijatelji U isto vrijeme, međutim, hladno i mrazno vrijeme donosi nelagodu, što također utječe na šape psa. Briga o njima stoga je bitan dio ovih mraznih dana. Snijeg, sol na cestama i temperature ispod nule mogu uzrokovati ozbiljne probleme poput iritacije, pucanja ili boli. Dakle, koji je najbolji način da zaštitite šape psa zimi?